לרגל השקת החנות 10% הנחה על כל המוצרים.

היתרונות של משחק למבוגרים

תוכן עניינים

רק בגלל שאנחנו מבוגרים, זה לא אומר שאנחנו צריכים להפוך את החיים לעבודה. למד כיצד משחק יכול להועיל למערכות היחסים, לעבודה ולמצב הרוח שלך.

חשיבות המשחק למבוגרים

בחיינו הקדחתניים והמודרניים, רבים מאיתנו מתמקדים כל כך במחויבויות בעבודה ובמשפחה, עד שלעולם אין לנו זמן לכיף טהור. איפשהו בין ילדות לבגרות, הפסקנו לשחק. כשאנחנו מחלקים קצת זמן פנאי, יש סיכוי גבוה יותר שנצא לאזור מול הטלוויזיה או המחשב מאשר לעסוק במשחק מהנה ומחדש כמו שעשינו בילדותנו. אבל משחק אינו חיוני רק לילדים; זה יכול להיות מקור חשוב של הרפיה וגירוי גם למבוגרים.

משחקי חברה למבוגרים או משחק עם בן הזוג הרומנטי שלך, חברים, עמיתים לעבודה, חיות מחמד וילדים הוא דרך בטוחה (ומהנה) לתדלק את הדמיון, היצירתיות, יכולות פתרון הבעיות והרווחה הרגשית שלך. משחק למבוגרים הוא זמן לשכוח מעבודה ומחויבויות, ולהיות חברתיים בצורה לא מובנית ויצירתית.

משחק יכול להיות פשוט להשתולל עם חברים, לחלוק בדיחות עם עמית לעבודה, לזרוק פריזבי על החוף, להתלבש בליל כל הקדושים עם הילדים שלך, לבנות איש שלג בחצר, לשחק אחזור עם כלב, לשחק באירועים במסיבה, או לצאת לטיול אופניים עם בן/בת הזוג שלך בלי שום יעד. לא צריך להיות טעם לפעילות מעבר להנאה וליהנות. על ידי מתן רשות לעצמך לשחק עם הנטישה המשמחת של הילדות, אתה יכול לקצור המון יתרונות בריאותיים לאורך החיים.

היתרונות של משחק

בעוד שמשחק חיוני להתפתחות הילד, הוא גם מועיל לאנשים בכל הגילאים. משחק יכול להוסיף שמחה לחיים, להפיג מתחים, להטעין את הלמידה ולחבר אותך לאחרים ולעולם הסובב אותך. משחק יכול גם להפוך את העבודה ליותר פרודוקטיבית ומהנה.

אתה יכול לשחק בעצמך או עם חיית מחמד, אבל ליתרונות גדולים יותר, משחק צריך לכלול לפחות אדם אחד נוסף, הרחק מהעומס החושי של גאדג'טים אלקטרוניים.

משחק עוזר:

לשחרר לחצים. משחק הוא כיף ויכול לעורר שחרור של אנדורפינים, הכימיקלים הטבעיים של הגוף. אנדורפינים מקדמים תחושה כללית של רווחה ואף יכולים להקל באופן זמני על כאב.

משפר את תפקוד המוח. משחק שח, השלמת פאזלים או פעילויות מהנות אחרות המאתגרות את המוח יכולים לסייע במניעת בעיות זיכרון ובשיפור תפקוד המוח. האינטראקציה החברתית של משחק עם משפחה וחברים יכולה גם לעזור להדוף מתח ודיכאון.

לעורר את המוח ולהגביר את היצירתיות. ילדים צעירים לומדים לרוב כשהם משחקים – עיקרון שמתאים גם למבוגרים. תלמד משימה חדשה טוב יותר כשהיא כיף ואתה במצב רוח רגוע ושובב. משחק יכול גם לעורר את הדמיון שלך, לעזור לך להסתגל ולפתור בעיות.

לשפר את מערכות היחסים ואת הקשר שלך לאחרים. שיתוף בצחוק ובכיף יכול לטפח אמפתיה, חמלה, אמון ואינטימיות עם אחרים. משחק לא חייב לכלול פעילות ספציפית; זה יכול להיות גם מצב נפשי. פיתוח אופי שובב יכול לעזור לך להשתחרר במצבי לחץ, לשבור את הקרח עם זרים, להכיר חברים חדשים וליצור קשרים עסקיים חדשים.

תמשיך להרגיש צעיר ואנרגטי. במילותיו של ג'ורג' ברנרד שו, "אנחנו לא מפסיקים לשחק כי אנחנו מזדקנים; אנחנו מזדקנים כי אנחנו מפסיקים לשחק." משחק יכול להגביר את האנרגיה והחיוניות שלך ואפילו לשפר את ההתנגדות שלך למחלות, ולעזור לך לתפקד במיטבך.

משחק ומערכות יחסים

משחק הוא אחד הכלים היעילים ביותר לשמירה על מערכות יחסים טריות ומרגשות. משחק ביחד מביא שמחה, חיוניות וחוסן למערכות יחסים. משחק יכול גם לרפא טינה, אי הסכמות ופגיעות. באמצעות משחק קבוע, אנו לומדים לסמוך אחד על השני ולהרגיש בטוחים.

אמון מאפשר לנו לעבוד יחד, לפתוח את עצמנו לאינטימיות ולנסות דברים חדשים. על ידי מאמץ מודע לשלב יותר הומור ומשחק באינטראקציות היומיומיות שלך, אתה יכול לשפר את איכות יחסי האהבה שלך – כמו גם את הקשרים שלך עם עמיתים לעבודה, בני משפחה וחברים.

משחק עוזר לפתח ולשפר מיומנויות חברתיות. מיומנויות חברתיות נלמדות כחלק מהתן וקח של המשחק. במהלך משחק ילדות, ילדים לומדים על תקשורת מילולית, שפת גוף, גבולות, שיתוף פעולה ועבודת צוות. כמבוגרים, אתם ממשיכים לשכלל את המיומנויות הללו באמצעות משחק ותקשורת משחקית.

משחק מלמד שיתוף פעולה עם אחרים. משחק הוא זרז רב עוצמה לסוציאליזציה חיובית. באמצעות משחק, ילדים לומדים כיצד "לשחק יפה" עם אחרים – לעבוד יחד, לעקוב אחר כללים מוסכמים הדדיים ולהתרועע בקבוצות. כמבוגרים, אתם יכולים להמשיך להשתמש במשחק כדי לשבור מחסומים ולשפר את מערכות היחסים שלכם עם אחרים.

משחק יכול לרפא פצעים רגשיים. כמבוגרים, כאשר אתם משחקים יחד, אתם עוסקים בדיוק באותם דפוסי התנהגות שמעצבים באופן חיובי את מוחם של ילדים. אותן התנהגויות משחקיות המנבאות בריאות רגשית אצל ילדים יכולות להוביל גם לשינויים חיוביים אצל מבוגרים. אם אדם חסר ביטחון רגשי משחק עם בן זוג בטוח, למשל, זה יכול לעזור להחליף אמונות והתנהגויות שליליות בהנחות ופעולות חיוביות.

לסיכום

משחק וצחוק ממלאים תפקיד חיוני בבניית מערכות יחסים חזקות ובריאות על ידי קירוב אנשים, יצירת קשר חיובי ופתרון קונפליקטים ואי הסכמות. במערכות יחסים חדשות, משחק והומור יכולים להיות כלי יעיל לא רק למשיכת האדם האחר אלא גם להתגבר על כל סרבול או מבוכה שמתעוררים במהלך תהליך ההיכרויות וההיכרות. פלירטוט הוא דוגמה מצוינת לאופן שבו משחק והומור משמשים באינטראקציות של מבוגרים. במערכות יחסים ארוכות טווח, משחק יכול לשמור על הקשר שלך מרגש, רענן ותוסס, תוך כדי העמקת האינטימיות. זה גם יכול לעזור לך להתגבר על הבדלים ועל החמרות זעירות שעלולות להצטבר עם הזמן.

היתרונות של משחק למבוגרים